Sromowce Niżne

Przeżyj wspaniałą przygodę na flisackiej tratwie. Spływ Dunajcem to niezwykła przygoda podczas, której możesz podziwiać piękno dzikiej przyrody, a przy odrobinie szczęścia zobaczyć nawet czarnego bociana! Co więcej poznasz legendy o Janosiku, a to wszystko w otoczeniu przyrody.
Czytaj więcej...

Sromowce Niżne

To coraz bardziej popularna odmiana tradycyjnego spływu rzecznego. Rafting pozwala na spływ przy pomocy pontonów, kajaków, a także tratw. Od tradycyjnego odróżnia go aktywność uczestnika, który nie tylko siedzi i podziwia Pieniny, ale bierze w nim aktywny udział.
Czytaj więcej...

Sromowce Niżne

Bez względu na to czy jesteś amatorem, czy zawodowcem rowery w Pieninach są dla Ciebie. Kilka pięknych i niezwykle malowniczych tras o różnych długościach czeka na Ciebie. Pokonanie ich da Ci nie tylko satysfakcję, ale pozwoli również na nietypową formę zwiedzania.
Czytaj więcej...

Sromowce Niżne

Nie ma nic lepszego niż aktywnie spędzony czas z rodziną na świeżym powietrzu. Turystyka piesza w Pieninach jest bardzo rozbudowana i może pochwalić się wieloma pięknymi trasami przeznaczonymi do wspinaczki. To od Ciebie zależy czy wybierzesz żółty, czy zielony szlak, żeby wejść na Trzy Korony.
Czytaj więcej...

Sromowce Niżne

Cisza i spokój z dala od miejskiego zgiełku to idealne miejsce dla miłośników łowienia ryb. Czysta woda sprawia, że pływające w Dunajcu ryby są zdrowe i masywne. Jeśli wędkarstwo, to Twoja pasja koniecznie odwiedź to miejsce i przekonaj się sam!
Czytaj więcej...

Sromowce Niżne

To doskonała forma aktywności zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn bez względu na wiek. W Pieninach mamy piękne i duże tereny zielone, dzięki którym Nordic Walking będzie jeszcze przyjemniejszy. Nie czekaj, pakuj kijki, przyjedź do nas i oddaj się w pełni swoim pasjom.
Czytaj więcej...

Wszyscy miłośnicy zimowego szaleństwa z pewnością pokochają to miejsce. Stok znajdujący się blisko schroniska, wyciągi orczykowe, ale także krzesełkowe, dzięki czemu każdy może wygodnie dostać się na stok. A jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z nartami pomożemy Ci znaleźć najlepszego instruktora!
Czytaj więcej...

Sromowce Niżne

Uwielbiasz sport i z zapartym tchem oglądałeś wszystkie zawody, w których brała udział Justyna Kowalczyk? Jeśli tak, to chyba już najwyższy czas wypróbować narty biegowe. W pobliżu naszego Schroniska w Pieninach znajdziesz 40 kilometrów różnych tras, na których możesz spróbować swoich sił.
Czytaj więcej...

Bukowina Tatrzańska

Relaks po całym dniu na stoku jest obowiązkowy, doskonałym sposobem będzie odpoczynek w gorących basenach termalnych. Większość z nich znajduje się w odległości kilkunastu kilometrów od naszego ośrodka. To doskonałe miejsce dla całej rodziny.
Czytaj więcej...

Sromowce Niżne

Narty to nie jedyna dyscyplina sportowa jaką można uprawiać zimną równie fajne są łyżwy. To doskonała rozrywka dla dzieci i dorosłych. W pobliżu naszego Schroniska znajduje się odkryte i naturalne lodowisko, z którego można podziwiać panoramę Tatr.
Czytaj więcej...

Sromowce Niżne

Piękne krajobrazy, konne zaprzęgi, a na koniec ognisko to niezapomniane wrażenia, jakie może dać nam tylko kulig w górach. To doskonała rozrywka i wspaniałe przeżycie dla dzieci i dorosłych, podróż do leśnej krainy przy świetle pochodni to coś co wszystkim się spodoba.
Czytaj więcej...

Sromowce Niżne

Jeśli chcesz sprawdzić, jak chodzi się po białym puchu bez zapadania, to doskonale sprawdzą się rakiety śnieżne. Chodzić w nich może każdy, ponieważ nie wymaga to specjalnych umiejętności. Wszystkich zainteresowanych informujemy, że mogą je wypożyczyć w naszym schronisku.
Czytaj więcej...

Sromowce Niżne

Wycieczka na Słowację to żaden problem niedaleko naszego schroniska znajduje się kładka łącząca Polskę ze Słowacją. Utworzone tam piesze przejście graniczne umożliwia dostanie się w prosty sposób do naszych sąsiadów. Co więcej to miejsce otaczają piękne krajobrazy.
Czytaj więcej...

Wyjazd na ferie lub wakacje to doskonały sposób na relaks i odpoczynek od codziennych obowiązków, to również świetna okazja na zobaczenie ciekawych zabytków. Zamek w Czorsztynie znajduje się w Pienińskim Parku Narodowym i zachwyca wszystkich swoją historią.
Czytaj więcej...

Niedzica Zamek

Stanowi wspaniały zabytek architektoniczny, a w jego wnętrzu obecnie znajduje się muzeum, wśród którego zbiorów można znaleźć zabytkowe pamiątki oraz dokumenty. To doskonała atrakcja szczególnie dla wszystkich miłośników serialu „Wakacje z duchami”, który był kręcony właśnie tu.
Czytaj więcej...

Sromowce Niżne

Odwiedzając nasze schronisko tylko pięć minut spacerem będzie dzielić Cię od najpiękniejszej doliny Pienin. Wąwóz Szopczański to miejsce kojarzone przez wiele osób z legendą mówiącą o tym, że to właśnie tu górale uratowali orszak Jana Kazimierza przed Szwedami.
Czytaj więcej...

Atrakcje w Pieninach

 

Podczas pobytu w Schronisku nie sposób się nudzić. Pieniny obfitują w liczne atrakcje. Z pewnością największą z nich jest spływ Dunajcem - flisacką tratwą, który odbyć można także w bardziej ekstremalny sposób, biorąc udział w raftingu, canoeingu lub hydrospeed.


Schronisko jest idealnym miejscem do uprawiania turystyki górskiej. Położenie tuż przy szlaku sprawia, że jest świetną bazą wypadową w polskie Pieniny, a bliskość pieszego przejścia granicznego pozwala także na przemierzanie słowackich szlaków. Znajdują się tu też liczne górskie trasy rowerowe oraz trasy do spacerów z kijkami do Nordic Walking. Wypożyczalnia rowerów znajduje się bezpośrednio w Schronisku.


Leżący nieopodal Schroniska Zamek w Niedzicy oraz Zamek w Czorsztynie zwiedzić można podczas wycieczki rowerowej lub pieszej. Niewątpliwą atrakcją jest także Jezioro Czorsztyńskie z zaporą na Dunajcu. Okolice Schroniska są idealnym miejscem dla wędkarzy czy obserwatorów ptaków.

Także zimą nie sposób się tutaj nudzić. Niezwykłe spacery, wspólne lepienie bałwana, zjazdy na sankach, kuligi, czy po prostu napawanie się niezwykłymi krajobrazami – to tylko przykłady sposobów na spędzenie u nas wolnego czasu. W niewielkiej odległości od schroniska znajduje się również lodowiskostoki narciarskie pozwalające oddać się zimowemu szaleństwu. Po drugiej stronie rzeki zlokalizowane są również trasy przeznaczone do narciarstwa biegowego. Zachęcamy również do sprawdzenia swoich sił podczas wyprawy na rakietach śnieżnych, które wypożyczyć można bezpośrednio w schronisku. Atrakcję stanowią też znajdujące się w pobliżu baseny termalne.