Bukowina Tatrzańska

Dla spragnionych ciepła zimą polecamy skorzystanie z basenów termalnych położonych w niewielkiej odległości od schroniska. Nie tylko pozwolą one na zrelaksowanie się i wygrzanie po całodziennym pobycie na nartach, ale również pozytywnie wpłyną na zdrowie.

 

Baseny termalne położone w pobliżu:

Nazwa

Miejscowość

Czas dojazdu

Odległość

Terma

Bukowina Tatrzańska

55 min

34 km

Termy Podhalańskie

Szaflary

50 min

35 km

Aquacity Poprad

Poprad (Słowacja)

1,10 h

61 km

Vrbov

Vrbov

1 h

54 km

Vyšné Ružbachy

Ružbachy

55 min

49 km

 

Atrakcje w Pieninach

 

Podczas pobytu w Schronisku nie sposób się nudzić. Pieniny obfitują w liczne atrakcje. Z pewnością największą z nich jest spływ Dunajcem - flisacką tratwą, który odbyć można także w bardziej ekstremalny sposób, biorąc udział w raftingu, canoeingu lub hydrospeed.


Schronisko jest idealnym miejscem do uprawiania turystyki górskiej. Położenie tuż przy szlaku sprawia, że jest świetną bazą wypadową w polskie Pieniny, a bliskość pieszego przejścia granicznego pozwala także na przemierzanie słowackich szlaków. Znajdują się tu też liczne górskie trasy rowerowe oraz trasy do spacerów z kijkami do Nordic Walking. Wypożyczalnia rowerów znajduje się bezpośrednio w Schronisku.


Leżący nieopodal Schroniska Zamek w Niedzicy oraz Zamek w Czorsztynie zwiedzić można podczas wycieczki rowerowej lub pieszej. Niewątpliwą atrakcją jest także Jezioro Czorsztyńskie z zaporą na Dunajcu. Okolice Schroniska są idealnym miejscem dla wędkarzy czy obserwatorów ptaków.

Także zimą nie sposób się tutaj nudzić. Niezwykłe spacery, wspólne lepienie bałwana, zjazdy na sankach, kuligi, czy po prostu napawanie się niezwykłymi krajobrazami – to tylko przykłady sposobów na spędzenie u nas wolnego czasu. W niewielkiej odległości od schroniska znajduje się również lodowiskostoki narciarskie pozwalające oddać się zimowemu szaleństwu. Po drugiej stronie rzeki zlokalizowane są również trasy przeznaczone do narciarstwa biegowego. Zachęcamy również do sprawdzenia swoich sił podczas wyprawy na rakietach śnieżnych, które wypożyczyć można bezpośrednio w schronisku. Atrakcję stanowią też znajdujące się w pobliżu baseny termalne.