Położenie Schroniska sprawia, że jest ono idealnym miejscem na wyjazd na narty. Znajdujące się w okolicach wyciągi orczykowe oraz wyciągi krzesełkowe z pewnością przypadną wszystkim do gustu. Odpowiedni dla siebie wyciąg znajdą zarówno osoby rozpoczynające swoją przygodę z nartami, snowboardem, jak również wprawieni narciarze. Dla początkujących miłośników tego sportu proponujemy wyciąg narciarski Polana Sosny, natomiast dla zaawansowanych polecamy wyciąg w Kluszkowcach lub Ski Bachledova na Słowacji.

Dla naszych gości możemy pomóc w znalezieniu sprawdzonego instruktora narciarstwa.

 

Wszystko to sprawia, że Schronisko jest wymarzonym miejscem na spędzenie okresu zimowego. Można oddać się tutaj prawdziwemu śnieżnemu szaleństwu.
Wyciągi narciarskie położone w pobliżu:

 

Nazwa

Miejscowość

Czas dojazdu

Odległość

Polana Sosny

Niedzica

15 min

8 km

Czorsztyn-Ski

Kluszkowce

20 min

15 km

Skibachledova

Jezersko (Słowacja)

30 min

25 km

Palenica

Szczawnica

40min

33 km

Kotelnica

Białka Tatrzańska

45 min

35 km

Jurgów Ski

Jurgów

50 min

35 km

 

Atrakcje w Pieninach

 

Podczas pobytu w Schronisku nie sposób się nudzić. Pieniny obfitują w liczne atrakcje. Z pewnością największą z nich jest spływ Dunajcem - flisacką tratwą, który odbyć można także w bardziej ekstremalny sposób, biorąc udział w raftingu, canoeingu lub hydrospeed.


Schronisko jest idealnym miejscem do uprawiania turystyki górskiej. Położenie tuż przy szlaku sprawia, że jest świetną bazą wypadową w polskie Pieniny, a bliskość pieszego przejścia granicznego pozwala także na przemierzanie słowackich szlaków. Znajdują się tu też liczne górskie trasy rowerowe oraz trasy do spacerów z kijkami do Nordic Walking. Wypożyczalnia rowerów znajduje się bezpośrednio w Schronisku.


Leżący nieopodal Schroniska Zamek w Niedzicy oraz Zamek w Czorsztynie zwiedzić można podczas wycieczki rowerowej lub pieszej. Niewątpliwą atrakcją jest także Jezioro Czorsztyńskie z zaporą na Dunajcu. Okolice Schroniska są idealnym miejscem dla wędkarzy czy obserwatorów ptaków.

Także zimą nie sposób się tutaj nudzić. Niezwykłe spacery, wspólne lepienie bałwana, zjazdy na sankach, kuligi, czy po prostu napawanie się niezwykłymi krajobrazami – to tylko przykłady sposobów na spędzenie u nas wolnego czasu. W niewielkiej odległości od schroniska znajduje się również lodowiskostoki narciarskie pozwalające oddać się zimowemu szaleństwu. Po drugiej stronie rzeki zlokalizowane są również trasy przeznaczone do narciarstwa biegowego. Zachęcamy również do sprawdzenia swoich sił podczas wyprawy na rakietach śnieżnych, które wypożyczyć można bezpośrednio w schronisku. Atrakcję stanowią też znajdujące się w pobliżu baseny termalne.