Zamkowe wzgórze objęte ochroną rezerwatową, jest jedną z największych atrakcji turystycznych Pienińskiego Parku Narodowego. Wiekowe mury przez chwilę przenoszą w świat rycerzy, zbójników i zaginionych skarbów.
 

Ruiny Zamku z XIV w można zwiedzać:

od października do kwietnia w godz. 10.00- 15.00 z wyjątkiem poniedziałków

od maja do września w godz.9:00 - 18:00 codziennie.
 

Krótka historia Zamku w Czorsztynie:
 

Najstarsze części zamku w Czorsztynie pochodzą z połowy XIII wieku. Zamek z racji położenia przy historycznym trakcie handlowym posiada bardzo bogatą historię. Odwiedzany był przez wiele ówczesnych znakomitości, wliczając w to nawet królów. Bawili tu: Kazimierz Wielki, Ludwik Węgierski, królowa Jadwiga, Władysław Jagiełło (starostą na zamku był sam Zawisza Czarny) oraz Władysław Warneńczyk. Schronienia w zamku szukali husyci, Jan Kazimierz uciekający przed Szwedami, powstańcy Kostki Napierskiego, kozacy i konfederaci barscy. 


Pod koniec XVIII wieku zamek spłonął od uderzenia pioruna i zaczął popadać w ruinę. W końcu XIX wieku zapoczątkowano prace restauratorskie. Prowadzone są one do dziś, obecnie dzięki staraniom aktualnego gospodarza zamku, czyli Pienińskiego Parku Narodowego. 
Do zwiedzania udostępnione są przyziemia Baszty Baranowskiego, zamku średniego i głównego. Z tarasu widokowego rozciąga się piękny widok na Jezioro Czorsztyńskie, Tatry i rezerwat "Zielone Skałki". Na wzgórzu zamkowym rosną liczne okazy pszonaka pienińskiego - gatunku endemicznego - występującego wyłącznie w Pieninach.