Sromowce Niżne

Położenie Schroniska nad przełomem Dunajca, sprawia że jest ono idealnym miejscem dla wędkarzy. Nikomu nie trzeba powtarzać ze Dunajec należy do najbardziej malowniczych polskich rzek. Jest on bardzo interesującą rzeką, a dla znawców rzeką bardzo rybną. Czysta, dobrze natleniona woda stwarza dogodne warunki dla żyjących w Dunajcu ryb, toteż wiele z nich osiąga zasługujące na uwagę rozmiary. Odławia się tu blisko 2-kilogramowe klenie, 3,5-kilogramowe bolenie, ponad 3,5-kilogramowe brzany, półtorakilogramowe (i większe) świnki, a także blisko 10-kilogramowe szczupaki czy 5-kilogramowe sandacze. W wodach Dunajca łowiono kilkunastokilogramowe, metrowej długości głowacice.

Dominuje pstrąg potokowy, sporo jest lipieni, występuje tu także głowacica (dostępna tylko dla łowiących metodą muchową) a także klenie, świnki, płocie a bliżej Zalewu Czorsztyn - okonie, trocie jeziorowe i wchodzące na tarło do rzeki szczupaki. Trafić też możemy na pojedyncze tęczaki i źródlaki, które przypadkowo dostaną się do Dunajca.

Ogólne zasady wędkowania:
 

  • obowiązuje wpłata na PZW okręgu nowosądeckiego - roczna albo okresowa
  • Składkę można opłacić przykładowo:
    w Krościenku (sklep wędkarski)
    w Sromowcach Wyżnych -telefon: 18 26 29 660

Połów ryb dozwolony jest jedną wędką w porze dziennej tj. od świtu do zmierzchu (1 godz. przed Wschodem oraz 1 godz. po zachodzie słońca)

Życzymy połamania kija !