Gdzie jechać z dziećmi w góry?

Autor posta: Schronisko Trzy Korony , Dodano: 15 marca 2022

Planujecie rodzinny urlop? Zastanówcie się, co sprawi dzieciom najwięcej frajdy. Bez względu na to, czy zabieracie ze sobą maleństwo czy całą gromadę nastolatków: góry to zawsze dobry kierunek. Mamy dla Was kilka sprawdzonych pomysłów na udany wypoczynek w południowej części Polski.

Gdzie w góry z dzieckiem? Garść inspiracji

To dopiero wyzwanie! Jeśli chcecie, aby dzieciaki bawiły się świetnie i jeszcze długo wspominały wspólny wypad, wybierzcie się w Pieniny. To nie tylko jeden z najbardziej uroczych zakątków Polski, ale także skupisko całego mnóstwa atrakcji dla małych i dużych. Koniecznie odwiedźcie jeden z okolicznych basenów termalnych. Dobra zabawa – gwarantowana! Do najciekawszych obiektów należą m.in. Termy Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej czy Termy Podhalańskie w miejscowości Szaflary.

Gdzie jechać z dzieckiem w góry, jeśli od zabawy w wodzie bardziej wolicie zwiedzanie? Wybierzcie się na wycieczkę po okolicy. Pieniny słyną z uroczych, nietuzinkowych miejsc oraz rozrywek. Co powiecie na spływ Dunajcem? A może macie ochotę poleniuchować na plaży przy Jeziorze Czorsztyńskim? Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby udać się na wycieczkę rowerową malowniczą trasą zwaną Drogą Pienińską. Takich widoków nie zobaczycie w żadnym innym zakątku Polski.

Wybieracie się na wakacje z maleństwem? Wspaniale! Pieniny to miejsce stworzone do pieszych wędrówek. Nie bez przyczyny okolica jest tak chętnie odwiedzana przez świeżo upieczonych rodziców. Tutejsza infrastruktura sprzyja planowaniu wolnych, relaksujących spacerów. Warto oprowadzić szkraba po Pienińskim Parku Narodowym, kierując się zasadą “czym skorupka za młodu nasiąknie”. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu dobrze zrobi zarówno Wam, jak i maleństwu.

Gdzie z dziećmi w góry? Odpowiedź jest prosta!

A więc wszystko jasne. Jeśli szukacie pomysłu na rodzinny wypad w góry, podczas którego chcecie bawić się jak nigdy dotąd i nigdzie indziej, zapraszamy w Pieniny. Czekają tu na Was nie tylko wspomniane wyżej atrakcje - mamy w zanadrzu znacznie więcej zajmujących rozrywek!