Gdzie warto nocować w Sromowcach Niżnych i dlaczego

Autor posta: Schronisko Trzy Korony , Dodano: 29 listopada 2021

Nazwa Sromowce Niżne nic Ci nie mówi...? Najwyższy czas, aby to zmienić! Zaplanuj wypoczynek w górach, a na liście miejsc, które odwiedzisz, zaznacz to malownicze miasteczko położone w dolinie Dunajca, z którego można podziwiać także Trzy Korony - największy szczyt Pienin Środkowych. Oczywiście to nie koniec atrakcji. Nie zdradzimy jednak wszystkiego: tego dowiesz się, gdy już tu przyjedziesz. Nieistotne, czy zamierzasz odpoczywać zaledwie kilka dni czy może przez długie tygodnie. Sromowce Niżne okażą się strzałem w dziesiątkę! Zanim jednak spakujesz walizki sprawdź, gdzie warto zanocować i dlaczego właśnie to miejsce jest tak wyjątkowe.

Wypoczynek w górach: Sromowce Niżne

Mimo że miejscowość liczy niewielu mieszkańców, to posiada naprawdę dobrze rozwiniętą bazę noclegową. Z oferty hoteli, pensjonatów i schronisk mogą korzystać zarówno samotni podróżnicy, jak i rodziny z dziećmi. Okazuje się tyle zróżnicowana, że każdy znajdzie tu dla siebie idealne warunki do wypoczynku. Tak jest oczywiście nie bez przyczyny. Dolina Dunajca słynie z pięknego krajobrazu oraz licznych atrakcji umożliwiających podziwianie nietuzinkowych formacji terenu. Bliskie położenie przy granicy ze Słowacją to dodatkowy walor. Podczas urlopu można zobaczyć naprawdę wiele, zarówno w samych Sromowcach Niżnych, jak i okolicznych miejscowościach.

Aby tak się jednak stało, należy znaleźć odpowiednie miejsce, które pozwoli zatrzymać się na moment i odpocząć. Gdzie warto przenocować? Jak już wspomnieliśmy, opcji jest całkiem sporo. Warto jednak zwrócić uwagę na tę jedną, która jak żadna inna nie jest w stanie oddać uroku nocowania w górach. Zapraszamy Was do miejsca z historią, wyjątkowego ze względu na unikatową architekturę, zajmującą przeszłość oraz niebywałą wręcz lokalizację!

Schronisko PTTK Trzy Korony

Jeśli szukasz noclegu niedrogiego, z ofertą restauracyjną, usytuowanego w samym centrum Sromowców Niżnych, ale zarazem położonego na tyle blisko przyrody, że można podziwiać ją z okien pokoju, to Schronisko PTTK trzy Korony okaże się wyborem znakomitym! Obiekt czynny jest przez cały rok i chętnie przyjmuje zarówno samotnych wędrowców, jak i zorganizowane wycieczki. Przytulnie urządzone pokoje zaopatrzone są we wszystko, co niezbędne podczas wypoczynku – w tym wygodne łóżka, dostęp do własnej łazienki oraz darmowe wi-fi. Wybrane pomieszczenia posiadają dodatkowo balkony lub tarasy. To prawdziwa gratka dla gości marzących o tym, aby napić się porannej kawy z widokiem na góry.

Wspomnieliśmy, że jest to obiekt w Sromowcach Niżnych szczególny ze względu na ciekawą przeszłość. Schronisko, zbudowane między 1929 a 1930 rokiem, przez długi czas stanowiło bazę noclegową Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Przeszło później w ręce Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, które przywróciło mu dawną świetność, tworząc w budynku miejsca noclegowe nie tylko dla badaczy przyrody, ale także zakochanych w górach turystów. Ogromną zaletą obiektu jest również jego położenie: usytuowany został w pobliżu Trzech Koron, a zatem najbardziej charakterystycznego szczytu Pienin Środkowych. Nie sposób tego opisać - to trzeba zobaczyć na własne oczy!

Schronisko PTTK Trzy Korony to miejsce odpowiednie dla każdego, kto chce wypocząć, pozwiedzać i dowiedzieć się czegoś więcej o Sromowcach Niżnych. Komfortowo urządzone i niedrogie pokoje noclegowe oraz cudowne widoki to nie wszystko, co oferuje to miejsce. Odnajdą się tu również smakosze kuchni regionalnej. Przy schronisku funkcjonuje restauracja z działającą przez cały rok wiatą grillową, na której można przyrządzać dania samodzielnie lub cieszyć się smakiem górskich potraw na świeżym powietrzu. Goście schroniska otrzymują również możliwość zorganizowania ogniska. Brzmi to naprawdę zachęcająco. Wystarczy wyobrazić sobie wspólne pieczenie kiełbasek u stóp Pienin, aby nabrać ochoty na wyjazd!

Nocleg w Sromowcach Niżnych - odwiedź schronisko Trzy Korony

Wiesz już, gdzie warto zatrzymać się kilka dni, aby poznać Pieniny i zobaczyć to piękne oblicze polskich gór. Zaproszenie pozostaje aktualne, a baza noclegowa gotowa na przyjęcie Ciebie wraz z całą rodziną!