Ferie z dziećmi w Pieninach - czemu nie?

Autor posta: Schronisko Trzy Korony , Dodano: 31 sierpnia 2020

Jak zachęcić dzieci do aktywnego wypoczynku i oczarować je tym, co proponują polskie góry? Najprostszy sposób to zabrać je w Pieniny! Ferie spędzone w tym malowniczym regionie staną się czasem kreatywnej zabawy, odpoczynku od codziennych trosk oraz ruchu na świeżym powietrzu – a zatem aktywności, które trudno zastąpić zwykłym spacerem po mieście. Co warto zobaczyć w Pieninach podczas ferii? Jakie atrakcje w szczególności przypadną do gustu dzieciom? Warto wykorzystać możliwość wspólnego zimowego wyjazdu na poznanie tego urokliwego zakątka kraju.

"Jeszcze raz, jeszcze raz!"

Możemy zagwarantować, że dzieci, gdy już raz skosztują zabawy w górach, już nigdy nie będą chciały spędzać ferii inaczej! Aura co prawda zmienia się, a śniegu jest jak na lekarstwo – ale nie w Pieninach. Tutaj zawsze można liczyć na świetnie warunki sprzyjające uprawianiu sportów zimowych oraz zabawie dedykowanej najmłodszym. Ani rodzice, ani tym bardziej dzieci, nie będą nudzić się podczas zajmujących zawodów w lepieniu bałwana czy zaciętej bitwy na śnieżki! Wspólna przejażdżka kuligiem zakończona pieczeniem kiełbasek nad ogniskiem czy zjazd na sankach po zaśnieżonych stokach... to tylko część atrakcji, jaka czeka na Was podczas ferii w Pieninach!

Zimowy urok polskich gór

Jednak rozrywki zapewniane przez schronisko Trzy Korony to nie jedyna pomysłu na spędzenie rodzinnych ferii. Pieniny oferują całe mnóstwo inspiracji: sporty zimowe, aktywność na powietrzu oraz podziwianie zaśnieżonych górskich stoków to tylko część z nich. Dzieci będą zachwycone możliwością odkrycia takich atrakcji, jak:

  1. Aż 6 wyciągów narciarskich zlokalizowanych wokół schroniska, idealnych zarówno do nauki jazdy na nartach, jak i doskonalenia już zdobytych umiejętności.
  2. Trasy biegowe - znakomite, jeśli myślimy o tym, aby na chwilę zwolnić i skupić się na obserwacji otoczenia; czeka na Was aż 40 km tras biegowych!
  3. Naturalne lodowisko niedaleko Dunajca, idealne do spędzenia czasu z dziećmi w aktywny, ale nieco inny sposób niż zwykle.
  4. Nordic walking Drogą Pienińską - bo kto powiedział, że jest to aktywność dedykowana tylko seniorom! Całą rodziną można udać się na nieco bardziej dynamiczny spacer szlakiem obfitującym w cudowne widoki.

Jednak nie samym sportem człowiek żyje. Wiemy, że czasem przychodzi ochota na spędzenie czasu w sposób spokojny – w końcu ferie to znakomita okazja, aby spędzić kilka dni w rodzinnym gronie, bez myślenia o pracy, szkole i innych zobowiązaniach. Pieniny obfitują także w atrakcje nieco mniej dynamiczne, ale równie wciągające, takie jak:

  1. Szlaki piesze, które warto poznać, aby zobaczyć prawdziwe, zapierające dech w piersiach oblicze Pienin. Do tego dochodzą niezwykłe wrażenia z samego spaceru, wśród ciszy i po chrzęszczącym śniegu.
  2. Baseny termalne, w których można poleniuchować, gdy szusowanie się znudzi - wyobraźcie sobie pełen relaks oraz dzieci zachwycone możliwością zabawy w ciepłej wodzie.
  3. Liczne punkty gastronomiczne i rozrywkowe rozsiane po całej okolicy – stworzone po to, aby dobrze zjeść, złapać oddech i oddać się wspólnej zabawie.
  4. Zamki: w Czorsztynie i Niedzicy. To miejsca stworzone do wspólnego zwiedzania także podczas ferii, które prezentują się rewelacyjnie tak na zewnątrz, jak i w środku.


Ferie w Pieninach z dziećmi: aktywnie, kulturalnie, z pomysłem!

Tyle możliwości w jednym miejscu? Oczywiście, że tak! Pieniny to idealne miejsce na rodzinne ferie – wraz z dziećmi można wypocząć zarówno aktywnie, jak i znacznie spokojniej. Najmłodsi mogą zachwycać się bliskością natury, oszałamiającymi widokami oraz rozrywką, która zaowocuje niezapomnianymi wrażeniami. Kilka dni w Pieninach wystarczy, aby się w nich zakochać: zapewniamy, że jeśli przyjedziecie tutaj chociaż raz, już nigdy nie będziecie chcieli rezygnować z odwiedzin w tak wspaniałym miejscu.

Zachęcamy rodziny z dziećmi to przeżycia fantastycznej przygody w pięknych polskich górach: oferujemy atrakcyjne pakiety zarówno na pobyty 3-dniowe, jak i znacznie dłuższe, ponad tygodniowe przyjazdy. Pomysł na tegoroczne ferie? Już go macie!