Ferie z dziećmi w górach, a odpoczynek rodziców

Autor posta: Schronisko Trzy Korony , Dodano: 04 grudnia 2020

Planujecie już ferie zimowe? Najwyższa pora, aby przejrzeć dostępne oferty oraz zarezerwować termin - zwłaszcza, jeśli marzycie o rodzinnym wyjeździe. Niezmiennie zachęcamy do tego, aby udać się w polskie góry, które jak co roku przygotowują same wspaniałe atrakcje dla rodziców i dzieci. Wspólny wypad jest obietnicą świetnie spędzonego czasu... a zarazem wizji zmęczenia po jego zakończeniu. Jak odpoczywać, wyjeżdżając na ferie zimowe w górach z dziećmi? Mamy kilka sprawdzonych pomysłów!

Sprawdzony nocleg z masą atrakcji dla dzieci

Zanim zaczniecie pakować walizki wybierzcie ośrodek, który spełnia oczekiwania rodzin z dziećmi. Będziecie zdziwieni, na jak wiele atrakcji możecie liczyć w ramach pobytu. Wiele pensjonatów w górach oferuje animacje dla dzieci i zajęcia dodatkowe odbywające się w wyznaczonej do tego przestrzeni. Pociecha może wziąć udział w kursie malarstwa, skorzystać ze ściany wspinaczkowej, a przede wszystkim poszaleć z innymi dziećmi. Wy w tym czasie zapomnicie na chwilę o rodzicielskich obowiązkach. Romantyczna kolacja, długi zimowy spacer czy może porządna drzemka w ciągu dnia? Zaplanujcie wolny czas ferii tak, aby odpocząć i naładować baterie na kolejne dni.

Ferie: aktywność na świeżym powietrzu... i nie tylko

Pierwszą fantastyczną rozrywką, jaka przychodzi do głowy po przyjeździe zimą w góry, są oczywiście narty! Warto poświęcić podczas ferii nieco czasu na kurs jazdy, aby w kolejnych latach bez większych obaw śmigać wspólnie po stoku. Dziecko będzie zachwycone możliwością nauki czegoś zupełnie nowego - zwłaszcza, że szkolenia z jazdy na nartach dla najmłodszych odbywają się pod okiem doświadczonych instruktorów. Nic się nie stanie, jeśli zostawicie dziecko w jego rękach, a sami skupicie się na sobie, łapiąc chwilę odpoczynku. Oddalcie się na moment i oddajcie innej zimowej rozrywce: kąpieli słonecznej lub piciu gorącej herbaty.

Zimowe zabawy w górach - czyli co oprócz nart?

Narty to oczywiście nie jedyna zimowa rozrywka dostępna w górach. Właściciele stoków podczas ferii organizują dla dzieci całe mnóstwo innych, równie angażujących atrakcji. Co powiecie na zjeżdżanie na sankach, klasyczny kulig, naukę jazdy na snowboardzie, a nawet wspólne lepienie bałwana czy kontrolowaną bitwę na śnieżki...? Aktywność niejedno ma imię! Możecie mieć pewność, że dziecko będzie zachwycone taką, nieco inną formą spędzania wolnego czasu. Po wszystkim zorganizujcie ognisko i pieczenie kiełbasek.

Samochodem na wycieczkę krajoznawczą po okolicy

Jesteście rodziną, która nie potrafi długo zagrzać miejsca w jednym mieście? Zaplanujcie wycieczkę krajoznawczą po okolicy. Polskie góry, zwłaszcza zimą, prezentują się niezwykle. Być może w pobliżu znajduje się punkt widokowy? A może niedaleko położone jest znacznie większe miasto, w którym aż roi się od atrakcji? W planowanie ferii zaangażujcie dziecko, które z pewnością będzie zafascynowane możliwością wskazania, które z nich warto wspólnie zobaczyć. A następnego dnia, skoro świt, zacznijcie zwiedzać okolicę.

Spacer w górach - aktywność i wypoczynek w jednym

Jeśli jednak solennie obiecaliście sobie, że przed najbliższe dwa tygodnie ferii nie ma mowy o poruszaniu się samochodem, wybierzcie spacery. Długie, angażujące, ale zarazem takie, które pozwolą Was nabrać nieco dystansu. Przed wyruszeniem w drogę sprawdźcie, które trasy są otwarte oraz gdzie warto udać się z dzieckiem. Długość oraz poziom zaawansowania dopasujcie do jego potrzeb. Dobrze, jeśli po drodze znajdziecie miejsce na to, by przez moment rozkoszować się górskimi widokami. Ferie zimowe to idealny moment, aby przypomnieć sobie, jak wiele przyjemności daje spacer na świeżym powietrzu.

Leniuchowanie w górach? Jak najbardziej!

Możemy się z Wami założyć, że już po kilku dniach zajmujących zajęć dziecko będzie spało jak nigdy. Zmęczone po przeżytych wrażeniach pozwoli Wam na chwilę wytchnienia tylko we dwoje. Oddajcie się słodkiemu lenistwu i zapomnijcie o otaczającym świecie. W końcu ferie zimowe to także czas dla Was, drodzy rodzice!