Dlaczego warto pojechać w Pieniny?

Autor posta: Schronisko Trzy Korony , Dodano: 16 grudnia 2022

W poszukiwaniu idealnego miejsca na wypoczynek w polskich górach nierzadko trafiamy na opisy Pienin. Nie bez przyczyny. Rejon ten słynie z fantastycznych krajobrazów, które łączą w sobie majestat wysokich szczytów i spokojny charakter porośniętych latem pagórków. Ściągają tu rodziny, samotni wędrowcy, miłośnicy ciszy, spokoju i sportowej aktywności.

Dlaczego warto pojechać w Pieniny?

Pasmo górskie w łańcuchu Karpat, czyli Pieniny, jest tym miejscem na mapie Polski, którego nie wypada nie znać, jeśli jest się miłośnikiem gór. To właśnie tędy przepływa Dunajec, jedna z najbardziej imponujących rzek w kraju, na której organizuje się spływy dla turystów nie tylko z kraju, ale także zagranicy.

Rejon może poszczycić się mnóstwem wspaniale zachowanych zabytków dawnej architektury. Będąc w Pieninach koniecznie trzeba zobaczyć Zamek w Niedzicy oraz Zamek w Czorsztynie. Nie sposób pominąć też najciekawszych miasteczek w okolicy, takich jak Sromowce Niżne, Sromowce Wyżne, Krościenko i oczywiście Szczawnica, z której wychodzi mnóstwo fantastycznych górskich szlaków.

Właśnie! Trasy piesze i rowerowe to kolejna, zajmująca atrakcja tego miejsca. Po drodze można podziwiać zarówno twory kultury, jak i natury. Zwłaszcza na te drugie warto zwrócić szczególną uwagę. Szlaki zostały przemyślane w taki sposób, żeby mógł korzystać z nich każdy, bez względu na wiek czy przygotowanie fizyczne. Świetnie odnajdą się na nich miłośnicy spacerów oraz uwielbiający jazdę na rowerze.

Warto przyjechać tu z jeszcze jednego powodu: to Pieniński Park Narodowy – pierwszy park narodowy, jaki powstał na terenie nie tyle naszego kraju, co Europy. I choćby z tego względu nie sposób pominąć go podczas wycieczki po rejonie. Miejsce to jest wspaniałe pod względem bogactwa fauny i flory.

Pieniny – czy warto jechać?

Odpowiedź jest banalnie prosta: tak! Czeka tu mnóstwo fantastycznych miejsc, które trzeba zobaczyć przynajmniej raz w życiu. To rejon stworzony do odpoczynku dla każdego - dzieci, dorosłych i seniorów, którzy chcą odpocząć od zgiełku, naładować baterie i oddać się podziwianiu niecodziennych górskich widoków. To co – najbliższy urlop planujemy w Pieninach!