Małopolska - nieznane miejsca i atrakcje na weekend

Autor posta: Schronisko Trzy Korony , Dodano: 15 lipca 2022

Pomysł na weekend w Małopolsce? Zamiast jechać w najbardziej znane okolice pełne turystów może ciekawiej będzie wybrać się w stronę mniej kojarzonych, ale równie interesujących atrakcji? A tych w rejonie nie brakuje! Zapraszamy Was na krótką wycieczkę po najbardziej zadziwiających miejscach, o których mogliście nie słyszeć.

Nieznane atrakcje na weekend w Małopolsce

12 ha unikatowej przyrody rozpościerającej się na stromych stokach Beskidu Wyspowego. Tak pokrótce można opisać rezerwat przyrody Luboń Wielki w Mszanie Dolnej. Znajdujące się w tym miejscu skały, wraz z bujną leśną roślinnością tworzą ciekawy, niecodzienny i dość surowy krajobraz. Najbardziej fascynujące są jednak tamtejsze jaskinie oraz szczeliny skalne. Na terenie rezerwatu znajdziemy m.in. wyjątkową przestrzeń pod ziemią - jedną z nielicznych, która wytworzyła własny mikroklimat.

Spacerując po Beskidzie Sądeckim można natknąć się na Wodospad Zaskalnik - atrakcję, która zachwyci miłośników tych swobodnych spadków rzecznych. Dlaczego nic o nim nie wiecie? Ponieważ leży z dala od najczęściej uczęszczanych szlaków w pobliżu Szczawnicy. A warto się wybrać się w to ciekawe miejsce na weekend nie tylko ze względu na urokliwy wodospad, ale także znajdującą się nieopodal stadninę koni. Do Zaskalnika można dotrzeć m.in. szlakiem niebieskim (pieszym) z Rytra na Przehybę.

Kopiec Wandy to kolejne, mniej znane, ale równie ciekawe miejsce na mapie Małopolski, które warto poznać w wolny weekend z jednej prostej przyczyny: uznawany jest za najmniej zbadany kopiec ze wszystkich podobnych konstrukcji w Krakowie. Smaczku dodaje fakt, że związana jest z nim legenda o Księżniczce Wandzie. Domniema się również, że mógł mieć ważne znaczenie dla dawnych plemion celtyckich. Teren ten zachwyca ze względu na widok okolicy, jaki można podziwiać z jego wierzchołka.

Nieznana Małopolska - odkrywaj nowe atrakcje na weekend

To oczywiście nie koniec atrakcji, jakie czekają w Małopolsce na turystów, którzy chcą odpocząć od zgiełku i zobaczyć coś innego niż wszyscy. Warto dociekać, odkrywać, a następnie chwalić się nieznanymi jak dotąd miejscami, aby za każdym razem zakochiwać się w Małopolsce na nowo!