Atrakcje turystyczne w Małopolsce - Co warto zobaczyć zimą?

Autor posta: Schronisko Trzy Korony , Dodano: 28 listopada 2018

Zima, to mało lubiana przez wielu pora roku. Krótkie dni, mała ilość słońca, brak aktywności. Najchętniej przeczekalibyśmy ją siedząc na kanapie, z gorącą czekoladą w dłoni. Ale nie warto! Są miejsca, które także zimą warto zobaczyć...albo przede wszystkim zimą.

Pewnie zastanawiasz się, jakie to fajne miejsca można zobaczyć w Małopolsce?

Przede wszystkim górskie szczyty i leśne, ośnieżone ścieżki. Czy potrafisz sobie przypomnieć, jak to jest spacerować po świeżym śniegu, kiedy słychać tylko chrzęst pod stopami, a wokół panuje niczym niezmącona cisza? Gdy podnosisz głowę, widzisz przepiękne słońce i błękit bezchmurnego nieba? Jednak niech nie zwiedzie Cię ta piękna pogoda, w górach trzeba być na wszystko przygotowanym. Gdy po kilku godzinach niepewności i chęci rezygnacji docierasz na szczyt, czujesz przepełniającą dumę i przyjemne zmęczenie. Przypomniałeś sobie, jakie to uczucie? Do dyspozycji masz wiele atrakcyjnych szczytów, między innymi Giewont czy Kasprowy Wierch. A na początek może być Gubałówka :).

W zimie nie może zabraknąć również aktywności! Narty, snowboard, sanki, narty biegowe, propozycji jest bardzo dużo. Najpopularniejsze, to oczywiście wyciągi w Białce Tatrzańskiej, Bukowinie Tatrzańskiej, na Czarnej Górze. Warto skorzystać albo rozpocząć naukę sportów zimowych.

Co jeszcze warto zobaczyć w Małopolsce?

Zastanawiając się nad tym, co warto zobaczyć w Małopolsce, można pochylić się także nad zamkami i innymi zabytkami. Są to miejsca, które można zwiedzać o każdej porze roku, także zimą. Co więcej, poznając historię i legendy zamków, wycieczki mają również charakter edukacyjny i poznawczy.

Zamek w Czorsztynie

Zamek w Czorsztynie

Jednym z ciekawszych, jest na pewno Zamek w Czorsztynie. Imponuje wielkością, położeniem i widokiem na Spisz, Tatry, Gorce i Pieniny. Zamek jest częściowo odrestaurowany.

Zamek w Niedzicy

Zamek w Niedzicy

Nie możemy zapomnieć o Zamku w Niedzicy. To niekwestionowanie najbardziej popularny obiekt w tym regionie. Doskonale zachowany i wyjątkowo piękny, dostępny do zwiedzania.

Zamek Tenczyn w Rudnie

Zamek Tenczyn w Rudnie

Z kolei Zamek Tenczyn w Rudnie, to jeden z niewielu zabytków, które powstały na stożku wulkanicznym. Dla kogoś, kto lubi ruiny zamku, na pewno warty obejrzenia.

Zamek w Wiśniczu

zamek w Wiśniczu

Na liście znanych zamków, nie może zabraknąć Zamku w Wiśniczu. Imponuje przede wszystkim wyglądem, jest dobrze zachowany, ponadto ma ciekawą historię.

Wawel

Wawel

Godzien zobaczenia jest także Wawel. Perła Krakowa, perła Polski, powinna być punktem obowiązkowym na liście miejsc do zobaczenia.

Małopolska, to region, w którym jest tak wiele atrakcji turystycznych, że ciężko jest wymienić te najważniejsze. Ale dzięki temu, dzięki tej barwnej kulturze, atrakcjom, każdy znajdzie tu coś dla siebie i swoich współpodróżnych.

Tani nocleg w górach Pieninach

Jeśli zdecydujesz się na odpoczynek w górach, pamiętaj o dobrym noclegu. My proponujemy Ci niedrogie, a przytulne miejsce w naszym schronisku – Trzy Korony. W pakiecie dostajesz nie tylko bezpieczny i komfortowy nocleg, ale przede wszystkim widok na tradycyjne flisackie tratwy płynące przełomem Dunajca, przepyszną kuchnię i świeże powietrze. Gorąca czekolada też się znajdzie:)

Małopolska, to przepiękny region, naprawdę warto tu przyjechać!