Wrzesień w Pieninach – piękna jesień w polskich górach

Autor posta: Schronisko Trzy Korony , Dodano: 20 września 2017

Nie ma chyba osoby, która chociaż trochę nie lubi jesieni. To czas, gdy przyroda nabiera niesamowitych kolorów, a pogoda, szczególnie biorąc pod uwagę coraz częstsze upały w lecie, zachęca do aktywności fizycznej. Dlaczego warto wybrać się we wrześniu, a właściwie przez całą jesień w góry? Oto kilka powodów.

 

Jesień w górach - przyjemniejsza pogoda

 

Wszystko oczywiście zależy od aktualnej aury. Ale z zasady pogoda bardziej sprzyja górskim wycieczkom jesienią niż w lecie - temperatura jest niższa, a słońce grzeje łagodniej. Dzięki temu wyprawa jest łatwiejsza, a organizm wolniej się męczy. W miesiącach jesiennych odnotowuje się również sporą stabilność pogody - nie ma gwałtownych frontów atmosferycznych i burzowych, które pojawiają się w górach w lecie.

 

Jesień w górach - mniejsza ilość turystów

 

Szczyt turystyczny w górach przypada na miesiące letnie i zimowe. Wiosna i jesień to czas, w którym odnotowujemy mniejszą ilość przyjezdnych - w szczególności zauważalny jest brak dużych grup turystów. Będzie to więc idealny okres na wyjazd dla wszystkich, którzy preferują samotne wycieczki lub wyprawy w małym gronie. Na szlaku nie spotkamy już raczej tłumów, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się górami w ciszy i spokoju.


jesień w górach

fot. Grzegorz Błachuta

Jesień w górach - większa dostępność noclegów

 

Nawiązując do poprzedniego akapitu - mniejsza ilość turystów to też mniejszy problem ze znalezieniem noclegu. Oznacza to, że możemy zdecydować się nawet na spontaniczny wyjazd na 1-2 dni wcześniej i bez problemu powinniśmy zarezerwować pokój w górach. Co za tym idzie, to także większy “luz” w restauracjach czy, z praktycznej strony, krótszy czas oczekiwania na jedzenie :)

 

Jesień w górach - piękne widoki

 

Jesień w górach jest po prostu zjawiskowa! Stoki mienią się żółcią, czerwienią, zielenią, brązami i złotem, dając okazję do podziwiania niesamowitej polskiej natury. Jesień to także pierwsze przymrozki - czy jest coś bardziej magicznego niż kolorowe rośliny pokryte bielutkim szronem? Magię tego okresu w górach potwierdza wielu ich miłośników, określając ją okresem, gdy góry są najpiękniejsze.

 

Mamy nadzieję, że chociaż trochę zachęciliśmy Was do odwiedzenia Pienin jesienią :) Jeśli jest Wam potrzebny nocleg w górach, czekamy na Was w dwóch lokalizacjach: schronisko Trzy Korony i schronisko Orlica.