5 rzeczy, które można zrobić w Szczawnicy

Autor posta: Schronisko Trzy Korony , Dodano: 11 maja 2017

Wybierając się na wakacje w wybrane miejsce, zazwyczaj szukamy sposobów na spędzenie wolnego czasu. Zawsze może przecież okazać się, że zaczniemy się nudzić, zepsuje się pogoda albo po prostu zrezygnujemy z dotychczasowych planów. Dla osób wyjeżdżających w Pieniny przygotowaliśmy zestawienie 5 rzeczy, które można zrobić w Szczawnicy.

 

5 rzeczy, które można zrobić w Szczawnicy - zwiedzanie miasta

 

Szczawnica to urokliwe miasto, w którym mieszka niecałe 6000 mieszkańców. Co więcej, to pienińskie miasteczko nie jest tak popularne jak inne kurorty (np. Zakopane, Wisła czy Karpacz), dzięki czemu tłumy turystów to raczej rzadko spotykany widok. Szczawnica od kilku lat przechodzi gruntowną renowację, aby przywrócić jej dawny blask. Polecamy wybrać się na spokojny spacer po mieście, w szczególności odwiedzając dwa parki: Górny i Dolny.

5 rzeczy, które można zrobić w Szczawnicy - spacer Drogą Pienińską

 

Kolejna propozycja dla miłośników długich spacerów czy wycieczek rowerowych. Droga Pienińska to 12 km trasa biegnąca wzdłuż Dunajca. Trakt rozpoczyna się w Szczawnicy, a punktem końcowym jest zabytkowy Czerwony Klasztor. Droga Pienińska znajduje się więc na terenie dwóch krajów - Polski i Słowacji. Do dyspozycji turystów przeznaczono m.in. ławki, wiaty i źródełka z krystaliczną górską wodą. Przy trasie zlokalizowano także wypożyczalnie kajaków i rowerów.


Pieniny
fot. Rafał Ociepka

5 rzeczy, które można zrobić w Szczawnicy - odwiedzenie Pijalni Wód

 

Wybierając się w Pieniny, punktem obowiązkowym jest odwiedzenie odnowionego budynku Pijalni Wód w Szczawnicy. W zlokalizowanej przy placu Dietla Pijalni możemy skosztować naturalnych wód mineralnych. W tym samym budynku znajduje się także stylowa kawiarnia Café Helenka, serwująca nie tylko kawy i desery, ale także przystawki, zupy i dania główne. Pijalnia Wód Zdrojowych jest czynna codziennie, także w niedziele i święta.

5 rzeczy, które można zrobić w Szczawnicy - górskie wycieczki

 

Szczawnica to doskonały punkt wypadowy, jeśli planujemy wycieczki po Pieninach. To pasmo górskie nie należy do najpopularniejszych w Polsce, jednak nie ustępuje swoim kuzynom pod względem uroku i zjawiskowych widoków. Do najpopularniejszych miejsc w tym rejonie należą Trzy Korony, Palenica czy wodospad Zaskalnik. Decydując się na wczasy w górach, warto przygotować się do wycieczek po pienińskich szczytach - w szczególności, że są przystępne praktycznie dla wszystkich, w tym rodzin z dziećmi.

5 rzeczy, które można zrobić w Szczawnicy - aktywne spędzanie czasu

 

W Szczawnicy trudno się nudzić. Jeśli szukacie innych pomysłów niż wycieczki po Pieninach, mamy dla Was kilka propozycji. Turyści, chcący spędzić ferie w górach, mogą uprawiać narciarstwo lub snowboard na pobliskich stokach. Wybierając się na wakacje w górach z dziećmi (ale nie tylko!), możecie wybierać z szerokiej oferty. Wśród dostępnych opcji znajdziecie m.in. spływ Dunajcem, rafting, kajakarstwo czy wycieczki rowerowe.

 

To tylko 5 z wielu rzeczy, które można zrobić w Szczawnicy. Szukasz noclegów w górach? Sprawdź naszą ofertę: Schronisko Trzy KoronySchronisko Orlica.