Położenie Schroniska nad przełomem Dunajca, sprawia że jest ono idealnym miejscem dla wędkarzy. Nikomu nie trzeba powtarzać ze Dunajec należy do najbardziej malowniczych polskich rzek. Jest on bardzo interesującą rzeką, a dla znawców rzeką bardzo rybną. Czysta, dobrze natleniona woda stwarza dogodne warunki dla żyjących w Dunajcu ryb, toteż wiele z nich osiąga zasługujące na uwagę rozmiary. Odławia się tu blisko 2-kilogramowe klenie, 3,5-kilogramowe bolenie, ponad 3,5-kilogramowe brzany, półtorakilogramowe (i większe) świnki, a także blisko 10-kilogramowe szczupaki czy 5-kilogramowe sandacze. W wodach Dunajca łowiono kilkunastokilogramowe, metrowej długości głowacice.

Dominuje pstrąg potokowy, sporo jest lipieni, występuje tu także głowacica (dostępna tylko dla łowiących metodą muchową) a także klenie, świnki, płocie a bliżej Zalewu Czorsztyn - okonie, trocie jeziorowe i wchodzące na tarło do rzeki szczupaki. Trafić też możemy na pojedyncze tęczaki i źródlaki, które przypadkowo dostaną się do Dunajca.

Ogólne zasady wędkowania:
 

  • obowiązuje wpłata na PZW okręgu nowosądeckiego - roczna albo okresowa
  • Składkę można opłacić przykładowo:
    w Krościenku (sklep wędkarski)
    w Sromowcach Wyżnych -telefon: 18 26 29 660

Połów ryb dozwolony jest jedną wędką w porze dziennej tj. od świtu do zmierzchu (1 godz. przed Wschodem oraz 1 godz. po zachodzie słońca)

Życzymy połamania kija !
 

Facebook
Zapraszamy do Orlicy

Zapraszamy
do odwiedzenia naszego schroniska w Szczawnicy

Przejdź do strony
Rezerwacja